Vastaamme pääosin vain sähköpostitse.

Olemme vapaaehtoisten työllä toimiva organisaatio. Kaikki työ tehdään useiden kymmenien ihmisten voimalla ja pyrimme vastaamaan pikimmiten.

valitse alla olevasta listasta ja ole yhteydessä!

Alueiden jälkeen tulee hallituksen yhteystietoja.

Lähetä sähköpostia koko hallitukselle:

hallitus@kokemusasiantuntijat.fi

Muut alueet Aluekoordinaattori Iris Hietamäki

aluekoordinaattori@kokemusasiantuntijat.fi

Etelä-Karjala                      Ritva Veijalainen, Harri Pirttimäki ja Kimmo Kosonen 

etela-karjala@kokemusasiantuntijat.fi

Etelä-Pohjanmaa                Riitta Junnell ja Atte Tienaho 

etela-pohjanmaa@kokemusasiantuntijat.fi

Kanta-Häme                       Satu Heinonen ja Laura Jouttupää 

kanta-hame@kokemusasiantuntijat.fi

Keski-Suomi                      Annukka Harjula 

keski-suomi@kokemusasiantuntijat.fi

Keski-Uusimaa                  Jouko Raunimaa ja Heikki Sipponen 

keski-uusimaa@kokemusasiantuntijat.fi

Kymenlaakso                     Harri Halonen, Jari Mehto, Jukka Illman ja Marita Niemi 

kymenlaakso@kokemusasiantuntijat.fi

Länsi-Uusimaa                       Leena Luomi-Suominen 

lansi-uusimaa@kokemusasiantuntijat.fi

Pirkanmaa, Tampere          Hilkka Jokela

pirkanmaa@kokemusasiantuntijat.fi

Pohjanmaa, Vaasa              Hanna Jakobsson 

pohjanmaa@kokemusasiantuntijat.fi

Pohjois_Savo                     Teppo Uotinen 

pohjois-savo@kokemusasiantuntijat.fi    

Pääkaupunkiseutu              Minna Salonen ja Tiina Mauno 

pk-seutu@kokemusasiantuntijat.fi

Varsinais-Suomi, Salo       Agnes Schadewitz ja Tanja Heinonen 

salo@kokemusasiantuntijat.fi

Åland                                  Carola Saarela 

aland@kokemusasiantuntijat.fi

Hallitus

KoKoA -Koulutetut Kokemusasiantuntijat ry:n

hallituksen jäsenet:

Puheenjohtaja: Riikka Nieminen

(toimivapaalla kuntavaalien ajan, sähköpostiin vastaa sihteeri ja vpj.)

Varsinaiset jäsenet:

Hilkka Jokela Tiedottaja

Iris Hietamäki Aluekoordinaattori

Katri Salmi

Pia Rainio Sihteeri ja jäsesihteeri

Pasi Parpala Varapuheenjohtaja ja rahastonhoitaja

Reetta Nenonen

Saana Alanko

Varajäsenet:

Harri Pirttimäki

Joni Romppanen

Markku Forsström

Tiina Mauno

Yhdistysrekisterinumero: 208.920

Y-tunnus 2691340-6

KoKoA-Koulutetut Kokemusasiantuntijat ry / KoKoA – Föreningen för Utbildade Erfarenhetsexperter rf

Perustamiskokous pidettiin 27.6.2012 Tampereella, mukana oli kokemusasiantuntijoita Mielen avaimesta ja Pohjanmaalta. Yhdistys rekisteröitiin 30.10.2012.