Siirry suoraan sisältöön
Vastaamme pääosin vain sähköpostitse.

Olemme vapaaehtoisten työllä toimiva organisaatio. Kaikki työ tehdään useiden kymmenien ihmisten voimalla ja pyrimme vastaamaan pikimmiten.

valitse alla olevasta listasta ja ole yhteydessä!

Aluevastaavien jälkeen löydät hallituksen yhteystiedot!

Lähetä sähköpostia koko hallitukselle:

hallitus@kokemusasiantuntijat.fi

Voit olla yhteydessä järjestösihteeriin kaikissa asioissa:

Järjestösihteeri Joni Mahlamäki toimisto@kokemusasintuntijat.fi

(myös jäsensihteeri asiat) jasensihteeri@kokemusasiantuntijat.fi


Aluekoordinaattori:

Iris Hietamäki

aluekoordinaattori@kokemusasiantuntijat.fi

Alla puuttuvilla alueilla toimintaa koordinoi Aluekoordinaattori Iris Hietamäki. Alueille etsitään jäsenistä uusia aluevastaavia. Keskeisenä tehtävänä aluevastaavat tiimeineen koordinoivat paikallista kokemusasiantuntijatoimintaa ja yhteistyötä laajoissa ja monimuotoisissa verkostoissa. Aluetoimintaa valtakunnallisesti koordinoi aluekoordinaattori, jonka tehtävänä on tukea aluevastaavia ja tuoda hallitukseen alueiden kuulumisia ja kehittämistarpeita. Alueille voit olla yhteydessä esim. verkotoitumisessa tai yhteisten tapahtumien järjestämisen tiimoilta.


Etelä-Karjala :

Ritva Veijalainen, Harri Pirttimäki ja Kimmo Kosonen 

etela-karjala@kokemusasiantuntijat.fi


Etelä-Pohjanmaa: 

Riitta Junnell, Atte Tienaho ja Lilja Tuominen

etela-pohjanmaa@kokemusasiantuntijat.fi


Keski-Suomi:

Annukka Harjula ja Kaj Kyyhkynen

keski-suomi@kokemusasiantuntijat.fi


Keski-Uusimaa:

Jouko Raunimaa ja Heikki Sipponen 

keski-uusimaa@kokemusasiantuntijat.fi


Kymenlaakso:

Harri Halonen, Jari Mehto, Jukka Illman ja Marita Niemi 

kymenlaakso@kokemusasiantuntijat.fi


Länsi-Uusimaa:

Leena Luomi-Suominen 

lansi-uusimaa@kokemusasiantuntijat.fi


Pirkanmaa, Tampere:

Hilkka Jokela

pirkanmaa@kokemusasiantuntijat.fi


Pohjanmaa, Vaasa:

Hanna Jakobsson 

pohjanmaa@kokemusasiantuntijat.fi


Reetta Nenonen


Satu Roukala


Pohjois-Savo:

Teppo Uotinen 

pohjois-savo@kokemusasiantuntijat.fi    


Varsinais-Suomi, Salo:

Agnes Schadewitz ja Tanja Heinonen 

salo@kokemusasiantuntijat.fi


Åland:

Carola Saarela 

aland@kokemusasiantuntijat.fi

Hallitus

KoKoA -Koulutetut Kokemusasiantuntijat ry:n

hallituksen jäsenet:

Puheenjohtaja: Riikka Nieminen

Varsinaiset jäsenet:

Iris Hietamäki Aluekoordinaattori

Hilkka Jokela Varapuheenjohtaja

Reetta Nenonen

Pasi Parpala

Harri Pirttimäki

Sakari Salovaara

Markku Forsström

Varajäsenet:

Hilu Toivonen-Alastalo sihteeri@kokemusasiantuntijat.fi

Sami Haapoja

Heidi Nurmi



Muut luottamustoimet

Janika Torvinen Tiedottaja

Susanna Kivinen Rahastonhoitaja

Yhdistysrekisterinumero: 208.920

Y-tunnus 2691340-6

KoKoA-Koulutetut Kokemusasiantuntijat ry / KoKoA – Föreningen för Utbildade Erfarenhetsexperter rf

Perustamiskokous pidettiin 27.6.2012 Tampereella, mukana oli kokemusasiantuntijoita Mielen avaimesta ja Pohjanmaalta. Yhdistys rekisteröitiin 30.10.2012.